Home Contact





Nika Lanka
Dijkstra Drang en Bouwhekkenverhuur Leeuwarden
Rabobank
SkarWeb Internet Scharsterbrug
Fledderus Belettering Oosterwolde
Autobedrijf Van der Veen

Wedstrijden

2008-08-23 - Criterium Joure


Terug naar overzicht

Inleiding

Inleiding   -   Route   -   Renners   -   Uitslagen

Ronde van Joure
Zaterdag 23 augustus 2008

Permanence: Sporthal de Stuit, e.A. Borgerstraat te Joure
Douche- en Kleedgelegenheid: Sporthal de Stuit, e.A. Borgerstraat te Joure

Start- en finish: E.A. Borgerstraat
 
Start amateurs 17.15 uur –60 km.
Start elite/belofte 19.00 –80 km.

Juryleden
 
Voorzitter wedstrijd - W. Zwart
Aankomstrechter  - P. Aardema   
Secretaris - N. van der Velde                          
Commissaris 1 - J. Haanstra                   
Commissaris 2  - R. van der Wal
Microfonist - E. Jager
Videofinish -  D. Kalsbeek 

De wedstrijden worden verreden onder de reglementen van de KNWU.
Renners met te grote achterstand kunnen uit de wedstrijd worden genomen.

De organisatie neemt generlei verantwoording voor ongevallen,
die renners en/of publiek voor, tijdens en na de wedstrijd overkomen.
 
 
Prijsuitreiking na de wedstrijd bij Rinse en Appie van Es in sporthal “De Stuit”
 
Met dank aan:
Romke en Ineke Veldman
Vrijwilligers Joure
Motorrijders: Johan Nutterts en Wiebe Wijnsma
Chauffeur auto: Jacob Visser
Rode Kruis Joure
Gonnie Kamper
 
Rondemis: Sytske Visser - Rien
 

Erelijst Elite en Belofte


1964   Tiemen Groen
 

1965   Popke Oosterhof
 

1966   Anne Koster
 

1967   Pier Dijkstra
 

1968   Anne Koster
 

1969   Anne Koster
 

1970   Jo de Boer
 

1971   Anne Koster
 

1972   Albert Hulzenbosch
 

1973   Wicher Vlot
 

1974   Piet Hoekstra
 

1975   Dominicus Lolkema
 

1976   Anne Koster
 

1977   Dries Timmer
 

1978   Gerrit Brokelman
 

1979   Albert-Jan Gerritsen
 

1980   Gerard Schipper
 

1981   Anne Koster
 

1982   Johny Arends  
 

1983   Gerard Schipper
 

1984   Ronald Rol
 

1985   Dick Dekker
 

1986   Dries Timmer
 

1987   Anne Koster
 

1988   Henk Boorstra
 

1989   Herman Snoeyink
 

1990   Teake Oppewal
 

1991   Bennie Gosink
 

1992   Teake Oppewal
 

1993   Tino Hazelhoff
 

1994   Gert Jacobs
 

1995   Jarich Bakker
 

1996   Rudi Kemna
 

1997   Edwin Veen
 

1998   Rudi Kemna
 

1999   Richard Rijkens
 

2000   Herman Steensma
 

2001   Tim Hiemstra
 

2002   Rudie Vriend
 

2003   Sierd Steiginga
 

2004   Sierd Steiiginga
 

2005   Geen ronde
 

2006   Rudie Vriend
 

2007   Folkert de Haan
 

 

Route

Inleiding   -   Route   -   Renners   -   Uitslagen

Renners

Inleiding   -   Route   -   Renners   -   Uitslagen

 Amateurs

Rug.nr.
Naam
Woonplaats
1
Eelke Jan Bouma
GRONINGEN
2
Jasper Bovendeert
ZWOLLE
3
Anne Claus
BOELENSLAAN
4
Willem Dijkstra
LEEUWARDEN
5
Bert Doedens
EELDERWOLDE
6
Kees Dopheide
GRONINGEN
7
Hendrik Dorgelo
ZWOLLE
8
Eelko Drent
DRACHTEN
9
Johan Dussel
EELDE
10
Sjaak Eijgenhuijsen
LEEUWARDEN
11
Mark Eijkelkamp
GRONINGEN
12
Harry Engelsman
GIETEN
13
Steve Mc Ewen
DONDEREN
14
Gerwin Groenewege
ELBURG
15
Pieter-Willem de Haan
HEERENVEEN
16
Gerjo Hultink
ZWOLLE
17
Bauke Hylkema
BAKHUIZEN
18
Dirk Janssen
HOOGEVEEN
19
Jorrit van de Kant
ASSEN
20
Anton Kingma
LEEUWARDEN
21
Bram van der Leij
LEXMOND
22
Marco Lietmeijer
KOLLUM
23
Bram van der Meulen
SNEEK
24
Tony de Nekker
NOORDWOLDE FR
25
Sander Nijhof
APELDOORN
26
Jasper Nijkamp
ZWOLLE
27
Han Paulusma
DRACHTEN
28
Paul Paulusma
ZEVENHUIZEN GN
29
Mindert Postma
BURGUM
30
Imo de Pruijssenaere
LEUSDEN
31
Robin de Pruyssenaere de la Woestijne
LEUSDEN
32
Ronald Puttenstein
WEZEP
33
Gert Ruitenberg
OOSTERWOLDE
34
Tom Rustebiel
HAREN GN
35
Andries Jan Schaaf
DOKKUM
36
Theo Sieling
ZUIDLAREN
37
Marco Soer
DE WIJK
38
Christiaan Stavorinus
ZWAAGWESTEINDE
39
Arnold van de Streek
OLDEBROEK
40
Tonny Teuben
DE KNIPE
41
Gert de Veen
ZUIDBROEK
42
Martijn Veldink
LOCHEM
43
Thijs Visscher
ZWOLLE
44
Jan de Vries
NIJEHOLTPADE
45
Jolle de Vries
SINT GEERTRUID
46
Henk Weerman
WOLVEGA
47
Jannes Weerman
NIJEHOLTWOLDE
48
Marcel Weinans
RODEN
49
Arnoldus van der Werff
RINSUMAGEEST
50
Patrick Woldinga
GRONINGEN
51
Anthony van Zutphen
JOURE
52
Jan Zwiers
GIETEN

 
Elite en Belofte
Rugnrs.
Naam
Woonplaats
1
Ronald Bijma
ZWOLLE
2
Jan Bos
NIEUWEHORNE
3
Riemer Bosma
HAULERWIJK
4
Germ van der Burg
NIJLAND
5
Simon Dalmolen
DE WILP
6
Jan Dijkstra
DRACHTEN
7
Aloys van Duuren
HOOGEVEEN
8
Rutmer Faber
EASTERWIERRUM
9
Ytzen Faber
EASTERWIERRUM
10
Geert Fekken
HEERENVEEN
11
Rick Fransen
SAASVELD
12
Sierk-Jan de Haan
DOKKUM
13
Lennart Haas
ORANJEWOUD
14
Wouter Heiligenberg
JOURE
15
Ludger de Jong
BUITENPOST
16
Bert Krans
DE WILP GN
17
Jan-Albert Krans
DE WILP GN
18
Sebastiaan van der Meer
GRONINGEN
19
Lambertus Moes
GRONINGEN
20
Berry Nagelhout
DOORNSPIJK
21
Adri Nugter
EMMELOORD
22
Jinne Osinga
GRONINGEN
23
Jelmer Pietersma
NUTH
24
Fokke Postma
DRACHTSTERCOMPAGNIE
25
Theo Postma
ZWAGERBOSCH
26
Johan Procee
GRONINGEN
27
Bart Rijpma
OLDEHOLTPADE
28
Paul de Rooij
DEVENTER
29
Albert Schurer
BAKKEVEEN
30
Willem-Sytse Sipkema
AKKRUM
31
Tom Slagter
SLOCHTEREN
32
Kor Steenbergen
ZWOLLE
33
Sierd Steiginga
EXMORRA
34
Sent Tissingh
GRONINGEN
35
Jeffrie van der Velde
KROPSWOLDE
36
Jord Veslinga
MAKKUM FR
37
Sjoerd Visser
DAMWOUDE
38
Elzo Vos
DE WILP GN
39
Josbert de Vries
GRONINGEN
40
Erwin van Walsem
HOOGEVEEN
41
Andries Weening
HARKEMA
42
Ruud van Wel
SCHAGERBRUG
43
Jan-Hendrik Westra
URETERP
44
Edwin Wielink
TWELLO
45
Frank Wierstra
BURGUM
46
Geurt Witterholt
HAREN GN
 

Uitslagen

Inleiding   -   Route   -   Renners   -   Uitslagen

 Jan Bos solo naar overwinning in Ronde van Joure.

 De overwinning van Jan Bos in de wielerronde van Joure was er weer één om in te lijsten. Kennelijk heeft hij er patent op om solo naar de overwinning te rijden, want dit was al de tweede keer binnen enkele weken dat hij op deze wijze wist te winnen. Eerder deed hij dit al in de Ronde van Limmen in Noordholland.
Voor een wielrenner zijn dit de overwinningen die tellen, want dan laat je echt zien dat je de sterkste bent van het hele peloton.
Het was ook al vroeg in de wedstrijd duidelijk dat Jan Bos zijn zinnen had gezet op het winnen van dit criterium. Bij elke ontsnapping zorgde hij er voor dat de afstand tussen de kopgroep en het peloton niet al te groot werd. En als het echt nodig was zette hij zich zelf op de kop van het peloton om de vlucht ongedaan te maken.
Daarbij vaak geholpen door zijn ploegmaten van Ruiter Dakkapellen die met een aantal toppers naar deze koers waren gekomen. Want zo kunnen we mensen als Germ van der Burg uit Nijland en Sierd Steigenga uit Exmorra wel noemen om het bij de Friese renners te houden.
De eerste ontsnapping kwam ook op naam van Sierd Steigenga uit Exmorra, die er samen met Jelmer Pietersma uit het Limburgse Nuth vandoor ging.
De laatste kon het hoge tempo van Sierd Steigenga echter niet bijhouden en moest zich weer laten terugzakken in het peloton
Het lukte wel aan ploegmaten Rudy Vriend uit Schagen, Jan Bos uit Nieuwehorne en KrolStonE renner Martijn Verschoor uit Bovensmilde om Sierd Steigenga te achterhalen.
Maar twee ronden later was het gedaan met deze kopgroep en was het de beurt aan Asito renner Frank Wierstra uit Burgum om er vandoor te gaan, met Theo Postma uit Zwagerbosch in de achtervolging.
De poging van Frank Wierstra was de aanzet voor een sterke kopgroep van 5 man, bestaande uit Theo Postma uit Zwagerbosch, Fokke Postma uit Drachtstercompagnie, beiden nog strijdend voor de eindoverwinning in het DEV-klassment, Frank Luikens uit Groningen en Niels de Blaauw uit Gieten.
Deze kopgroep wist een vijftal rondes uit de greep van het peloton te blijven, maar toen de renners van Ruiter Dakkapellen zich met deze ontsnapping gingen bemoeien was het met de voorsprong snel gedaan.
Even was er rust in het peloton, met ook nu weer een controlerende rol voor de renners van Ruiter Dakkapellen.
Bij het ingaan van ronde 39 was het Sierd Steigenga die het opnieuw probeerde, dit keer in gezelschap van KrolstonE renner Martijn Verschoor uit Bovensmilde, maar ook nu weer zonder resultaat.
Het bleef echter niet lang rustig in het peloton, want al een ronde later was het de renner van de Wielervereniging Noordholland, Jeroen Lute uit Zuid-Scharwoude die er alleen vandoor ging.
Een sterke renner, eerder dit jaar al winnaar van de Ronde van Hoogkarspel en ook zeer succesvol als tandemrijder in wedstrijden voor visueel gehandicapten met zijn koppelgenoot Richard Bonhof. Zo werd dit koppel Nederlands Kampioen, 4e in de meerdaagse Ronde van Belgiëen winnaar van een aantal wereldbeker wedstrijden in deze discipline.
Maar drie ronden later was het peloton weer compleet en kon het spel opnieuw beginnen.
En ook nu weer was het Jeroen Lute die de aanval zocht en alleen een aantal ronden uit de greep van het peloton wist te blijven. Een paar ronden later wisten nog 8 man aan te sluiten en zo ontstond er op 16 ronden voor het einde een kopgroep van 9 man.

Uitslag amateurs A

1
 

33
 

Gert Ruitenberg
 

OOSTERWOLDE
 

2
 

30
 

Imo de Pruijssenaere
 

LEUSDEN
 

3
 

53
 

Fred Pronk
 

HEERHUGOWEERD
 

4
 

57
 

Martin Bekking
 

APELDOORN
 

5
 

44
 

Jan de Vries
 

NIJEHOLTPADE
 

6
 

45
 

Jolle de Vries
 

SINT GEERTRUID
 

7
 

40
 

Tonny Teuben
 

DE KNIPE
 

8
 

37
 

Marco Soer
 

DE WIJK
 

9
 

6
 

Kees Dopheide
 

GRONINGEN
 

10
 

56
 

Mark Vos
 

SCHEEMDA
 

11
 

54
 

Gerben van Vlisteren
 

ZWOLLE
 

12
 

48
 

Marcel Weinans
 

RODEN
 

13
 

7
 

Hendrik Dorgelo
 

ZWOLLE
 

14
 

8
 

Eelko Drent
 

DRACHTEN
 

15
 

11
 

Mark Eijkelkamp
 

GRONINGEN
 

16
 

9
 

Johan Dussel
 

EELDE
 

17
 

29
 

Mindert Postma
 

BURGUM
 

18
 

39
 

Arnold van de Streek
 

OLDEBROEK
 

19
 

13
 

Steve Mc Ewen
 

DONDEREN
 

20
 

18
 

Dirk Janssen
 

HOOGEVEEN
 

Uitslag elite / belofte

1
 

2
 

Jan Bos
 

NIEUWEHORNE
 

2
 

25
 

Theo Postma
 

ZWAGERBOSCH
 

3
 

61
 

Rudy Vriend
 

SCHAGEN
 

4
 

60
 

Milan Kamphuis
 

GRONINGEN
 

5
 

28
 

Paul de Rooij
 

DEVENTER
 

6
 

58
 

Niels de Blauw
 

GIETEN
 

7
 

52
 

Herman Spijkerman
 

ZUIDHORN
 

8
 

63
 

Martijn Verschoor
 

BOVENSMILDE
 

9
 

57
 

Jeroen Lutte
 

ZUID-SCHARWOUDE
 

10
 

33
 

Sierd Steiginga
 

EXMORRA
 

11
 

4
 

Germ van der Burg
 

NIJLAND
 

12
 

34
 

Sent Tissingh
 

GRONINGEN
 

13
 

62
 

Frank Wierstra
 

BURGUM
 

14
 

24
 

Fokke Postma
 

DRACHTSTERCOMPAGNIE
 

15
 

41
 

Andries Weening
 

HARKEMA
 

16
 

43
 

Jan-Hendrik Westra
 

URETERP
 

17
 

51
 

Bjorn Beenes
 

ONDERDAM
 

18
 

10
 

Geert Fekken
 

HEERENVEEN
 

19
 

14
 

Wouter Heiligenberg
 

JOURE
 

20
 

50
 

Bas de Haan
 

MEEDHUIZEN
 

21
 

30
 

Willem-Sytse Sipkema
 

AKKRUM
 

22
 

66
 

Peter Merx
 

GRONINGEN
 

23
 

23
 

Jelmer Pietersma
 

NUTH
 

24
 

36
 

Jord Veslinga
 

MAKKUM FR
 

25
 

37
 

Sjoerd Visser
 

DAMWOUDE
 

26
 

54
 

Frank Luikens
 

GRONINGEN
 

27
 

46
 

Geurt Witterholt
 

HAREN GN
 

28
 

64
 

Vincent Huiting
 

BEETSTERZWAAG
 

29
 

65
 

Harm de Vries
 

BUITENPOST
 



 

 




Hielke Stroetinga wordtv gefeliciteerd mijt zijn verjaardag